Veškeré zakázkové postele přijímáme již na červenec - patrovky a jiné náročnější postele již na léto: srpen - nebo dle individuální domluvy.

6 tipů, jak posílit imunitu dítěte

 

Známe to taky! Nejen po COVIDu bychom na rukou spočítali, kolikrát byly naše dítka ve školce a s dlouhodobým plánováním je teď na chvíli konec. 

Pro naše milovaná dítka jsme schopni udělat cokoliv, obzvlášť pak pro jejich zdraví. Bohužel i přes všechna možná (leckdy i nemožná) opatření a prevenci, nejsme schopni ubránit je před rýmou, kašlem nebo jinému nepříjemnému onemocnění. Obzvlášť při pravidelné docházce do školky nebo školy v chladnějším a propršeném období. Můžeme však vědomě a účinně podporovat imunitní systém dětí během každého dne.

Přečtěte si několik postýlkovských tipů, jak posílit imunitu malých dětí a užijte si i toto období dešťů nebo zimní měsíce bez obav z nachlazení.

postylkov-jakposilitimunitu 

 

1. Neocenitelné kojení

Už dávno víme, že kojení je prospěšné z mnoha důvodů. Pokud je to možné, jedním z nich je právě pozitivní vliv na imunitní systém dítěte. Během kojení se přes mateřské mléko k dítěti dostávají protilátky od matky, které dál účinně budují imunitu miminka již od prvních dní na světě a pokládají tak kvalitní základy pro dobré zdraví.

 

2. Kvalitní strava plná vitamínů

Vyvážený jídelníček je absolutní základ pro zdraví člověka. Obzvlášť u malých dětí jsou pokrmy bohaté na hodnotné živiny stěžejní pro jejich další růst a vývoj. Každý pokrm by měl být složený z kvalitních bílkovin, jako je libové maso, ryby, vejce a mléčné výrobky, dále pak ze sacharidů, ideálně brambor, batátů, rýže, celozrnných těstovin i pečiva a nezbytných tuků, které přestavují kvalitní oleje a ořechy. Nepostradatelnou součástí dětského jídelníčku je také čerstvé ovoce a zelenina s ideálním obsahem důležité vlákniny.

Zdravou a pestrou stravou budujete dítěti odolný mikrobiom, který je zásadní pro správně fungující imunitní systém a ochranu malého tělíčka před nežádoucími nemocemi a viry.

 Kdy je na čase vyměnit dětskou postýlu

3. Hydratovaný organismus

Neméně důležitá je optimální hydratace organismu malého dítka. Přizpůsobte ideální množství tekutin dle jeho věku, váhy, ročního období a aktuálním venkovním teplotám i jeho pohybové aktivitě. Nejvhodnější zdrojem tekutin je čistá voda a neslazené čaje, které maximálně podporují lymfatický systém. Vodu můžete ochutit třeba čerstvými sezónními ovoci, citrusy, čerstvou mátou nebo levandulí ze zahrádky. Dostatečný pitný režim navíc pomáhá udržovat hydratované nosní i krční sliznice, díky čemuž je dítě odolnější vůči nejrůznějším respiračním onemocněním.

 

4. Pohyb na čerstvém vzduchu

Jakákoliv aktivita (obzvlášť venku) s dětmi je prospěšná, ať už jejich správnému psychickému vývoji či fyzickému zdraví.

Zařazujte pohyb do vašeho každodenního rodinného života - zajděte si na procházku, pohrajte si na dětském hřišti, vyrazte plavat nebo začněte docházet na dětské cvičení. Ideální volbou se stanou také pohybové kroužky dětí. Pokud zvládnete vykonávat uvedené aktivity venku, přirozeně budujete váš i dětský imunitní systém díky čerstvému a chladnějšímu vzduchu a zároveň se "otužujete", aniž by vás cokoliv nepříjemně studilo.

To je výhra, co říkáte? A šimrání slunečních paprsků s přísunem vitamínu D bude za odměnu!

 

5. Rozumná hygiena i úklid domácnosti

Každé dítě by mělo mít vybudované základní hygienické návyky, jako je mytí rukou, čištění zubů, zakrytí úst při kýchání apod. V domácnosti byste se také rozhodně měli účinně bránit před šířením nežádoucích bakterií a virů, které mohou být viníkem některých nepříjemných onemocnění všech členů rodiny.

Pamatujte však na to, že přehnaná hygiena a sterilní čistota domova mohou být dětem spíše na škodu. Vždy používejte selský rozum a nehroťte každé smítko prachu nebo desinfekcí hraček, které spadnou na zem nebo tam, kam nemají :).

P.S. Víte o tom, že děti, které od mala vyrůstají s domácími mazlíčky mají větší imunitu? :)))

Kdy je na čase vyměnit dětskou postýllku- postylkov 

 

6. Dostatečný spánek

Délka spánku je vždy individuální a závisí na věku dítka. Co je však vždy velmi důležité, je jeho kvalita. Dbejte na pravidelnou výměnu vzduchu ložnice či dětského pokojíčku, udržujte optimální teplotu v místnosti, zajistěte dobré zatemnění oken a v neposlední řadě pořiďte dítku vhodnou dětskou postýlku s kvalitní matrací dle jejich aktuálních potřeb.

V posteli za celý život strávíme asi 1/3 života - což je celkem dost, že?
Myslete na to při výběru té první velké postele s matrací, aby měla správný vliv na jejich přirozený fyziologický vývoj.  

 

Pokud si nejste jistí správným výběrem první velké postele nebo matrace, naše další tipy si můžete přečíst v našem webu zde.

 

Pomohly Vám tyto tipy? 

Jaké další osvědčené rady na lepší imunitu dětí máte vy?

Napište nám nebo nás označte s dalšími tipy na sítích pod #postylkovcz.