DNES KÓD: DIKYTATO - ušetří 19% + přidá montáž ZDARMA + orosenou odměnu. P.S. Děkujeme, že podporujete malé tvůrce. Veškeré zakázkové postele přijímáme již na SRPEN/ZÁŘÍ. Patrovky a jiné atypické postele již na léto: ZÁŘÍ nebo dle individuální domluvy.

#tvorimespostylkovem: velikonoční osení

Velikonoce se blíží!

Měsíc duben je neodmyslitelně spjatý s Velikonocemi. pletením pomlázek, pečením beránka, barvením vajíček a možná také s výsevem jarního osení. A právě to vám chceme v tomto jarním čase připomenout. Možná už jste na tuto obyčejnou tradici zapomněli, možná to pro vás není nic nového a jarní zelené obilí nesmí ve vašem repertoáru velikonočních dekorací chybět. Ať je to tak či onak, právě teď je ten správný čas s velikonočním osením začít. Poradíme vám, jak na to :-)

 na-bile-misce_347876012-jpg_denik-630

Zdroj: Shutetrstock.com / Boumen Japet

 

Co budete potřebovat?

 

• Nádobu – květináč, hrníček, plechovku nebo cokoliv, v čem se vám bude osení líbit,
• Hlínu – ze zahrady, z pole, popřípadě substrát, který seženete v obchodě,
• Obilí – bez toho se tentokrát neobejdeme. Poproste babičky a dědečky, popřípadě sousedy, kteří mají slepice a používají ho na krmení. Sehnat ho v předvelikonočním čase můžete ale i v obchodě :-),
• A abyste se neumazali, hodit se vám budou i rukavicelopatka nebo lžíce.
 

Máte vše připraveno? Pusťme se do práce.

stáhnout (1)


Do květináče nebo jiné nádobky vsypte zeminu zhruba 2 cm pod okraj. 
Poté na zeminu přijde vrstvička obilí, které musí být opravdu hustě pohozené. Díky tomu budete mít pak krásný kompaktní zelený porost. Obilí zasypte zeminou, tentokrát použijte zhruba centimetrovou vrstvu. Poté květináč umístěte na teplé a světlé místo a společně s dětmi sledujte, kdy se objeví první klíčky vykukující zpod zeminy. Občas zalijte, ale nepřelévejte.

 

A co dál?


Pro netrpělivé tentokrát nastává ta nejtěžší fáze
 – čekání. Obilí vám vyroste zhruba za 10 dní, proto je právě teď nejvyšší čas začít s přípravou osení. Než obilí vyroste, můžete si prozatím s dětmi připravit nějakou tematickou dekoraci. Třeba si pomalovat dřevěné kraslice nebo zajíčky, kterým to bude v zeleném obilí slušet.  Pro obměnu je zkuste nalepit na špejli a do obilíčka zapíchnout. 


                                                  

Dnes nás inspirovala šikovná Vaneska s maminkou Verčou

 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše výtvory na sítích pod #tvorimespostylkovem nebo nám je zašlete rovnou do zpráv! :)