Veškeré zakázkové postele přijímáme již na červenec - patrovky a jiné náročnější postele již na léto: srpen - nebo dle individuální domluvy.

#tvorimespostylkovem: Kamínkové mámení

Také už se nemůžete dočkat jara? Přestože se sluneční paprsky hlásí o slovo povětšinou již od brzkého rána, teploměry nám připomínají, že na to pravé jaro si budeme muset ještě chvíli počkat.

 

Přinášíme vám tip na tvoření pro děti (i dospělé), do kterého se budete moct pustit kdykoliv během roku. Slyšeli jste už o malovaných kamíncích? Pokud ne, určitě jste je už alespoň zahlédli. Na různých veřejně přístupných místech po celé České republice se totiž objevují malované kamínky různých designů, tvarů i velikostí. A navíc s tajuplným číslem na zadní straně…

Tento nápad se rozšířil hlavně v době covidové, kdy mnozí z nás museli ze dne na den od základu přeorganizovat svůj harmonogram. Herny a další atrakce pro děti i dospělé měly své brány zavřeny, a tak mnozí z nás hledali, jak by svůj nově vzniklý volný čas využili. A tak kdosi přišel s #Kamínky.

 

 

Co to je?

Jedná se o putovní kamínky, které jsou ozdobené různými malůvkami a poštovním směrovacím číslem na zadní straně. Umisťují se na viditelné místo kdekoliv po naší zemi, aby mohly udělat radost i někomu dalšímu. Možná teď přijde moment prozření, protože už víte, proč cestou do školky nebo na hřiště potkáváte různě pomalované kamínky a vaše ratolesti se ptají: "Kde se tam vzaly?" :-))). 

BLOG

 

Jak začít?

Jednoduše. Nemusíte mít za sebou hodiny výtvarného umění, tvořte hlavně s radostí a láskou. Kamínky můžete vyzdobit společně s dětmi nebo nechat prostor jejich vlastní kreativitě. Můžete to pojmout tematicky a udělat je například s jarní či velikonoční tématikou. Anebo je jen vyzdobit oblíbenými barvami, zručnější si třeba troufnou i na oblíbenou pohádkovou postavičku. Zadání je jediné: na kamínek namalujte logo Facebooku, přidejte hashtag #Kamínky a poštovní směrovací číslo vašeho města nebo vesnice. Kamínek si pak vyfoťte a nasdílejte na facebookové skupině. A co dál? Poté už jen stačí sledovat jeho putování po různých známých i neznámých místech.

 BLOG2

Čím malovat?

Kamínkování je hit, a proto na internetu seženete barvy i sady přímo určené na toto zdobení. Pokud je nemáte, můžete použít i klasické akrylové barvy nebo akrylové fixy. Popřípadě jiné barvy, které máte doma (poté doporučujeme povrch kamínku přestříkat bezbarvým lakem ve spreji, aby při svém putování zůstal v dobré kondici co nejdéle). Štětec s barvou se hodí na malování podkladu a větších ploch, s fixami se lépe vykreslují detaily a také snadněji manipuluje, což je výhodou hlavně pro děti. Cílem není udělat z kamínku mistrovské dílo, ale užít si společnou zábavu a vyzdobit kouty našich měst.

BLOG1

 

Chystáte se na výlet?

Brzy zase začne hlavní výletová sezóna. Kromě svačiny a dalších nezbytností si letos vzpomeňte také na malované kamínky. Přibalte jich do batůžku hned několik, uvidíte, že děti bude vymýšlení toho nejlepšího místa pro jejich kamínek náramně bavit. A když své kamínky udáte, můžete s sebou vzít zase nějaký nalezený, nasdílet ho ve facebookového skupině (aby o něm měl tvůrce přehled) a dovézt třeba do vašeho města. Právě tak podpoříte kamínkové putování.

 

Nalákali jsme vás na kamínkové malování? Anebo jste již kamínkoví profíci a ve své sbírce jich máte desítky? Pochlubte se výsledky, rádi se inspirujeme.

BLOG3 

 

P. S. Protože i nás kamínkování baví, v okolí našeho pardubického showroomu čas od času pár námi namalovaných kamínků poschováváme. Pokud půjdete kolem, i ten svůj zde můžete vystavit, popřípadě směnit za jiný? Budeme se těšit! :-)

 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše výtvory na sítích pod #tvorimespostylkovem nebo nám je zašlete rovnou do zpráv! :)