Děkujeme, že podporujete malé tvůrce. Veškeré zakázkové postele přijímáme již na červenec - srpen/ patrovky a jiné náročnější postele již na léto: srpen - září/ nebo dle individuální domluvy.

#tvorimespostylkovem: 3D hvězdy

vorimespostylkovem (1)

 

Jak trávíte adventní dny? Vládne u vás doma spíš šrumec, kdy nestíháte shánět a balit dárky, péct cukroví, řešit vánoční úklid... a nebo dáváte přednost takové té předvánoční pohodě a nenecháte se ničím vystresovat?
Přiznám se, že u nás je to tak půl na půl. Tenhle rychle utíkající vánoční čas si snažíme s dětmi co nejvíce užít. Na druhou stranu právě tohle období je pro mě to nejkreativnější, kdy se pokouším vyrábět kdejakou dekoraci. Dnes vám ukážu jak na dekorační 3D hvězdy, na které si můžete přizvat i vaše malé pomocníky.

Potřebujete jen:
- 2x barevný papír
- lepidlo
- nůžky

Jednoduchý postup
Z papíru vystřihněte libovolně velký čtverec, přehněte ho na půl, opět rozložte, protilehlé strany opět přeložit na půl, zpět rozložit. Teď přeložte jeden cíp po druhém, opět rozložte. Když máte takto narýhovaný papír, nůžkami místy do poloviny rýhy nastřihněte viz. obrázek. Nastřižené části přiložte ke středové rýze, vytvoří se jeden hrot hvězdy. Tak postupujte se všemi.

Návrh bez názvu (7)

Teď přichází na řadu lepidlo. Vytvořené cípy hvězdy ještě přeložte přes sebe a přilepte k sobě, vznikne 3D efekt hvězdy, postupujte kolem dokola. Když máte jednu polovinu hvězdy, stejně postupujte i s druhým stejně velkým čtvercem pro druhou část hvězdy.

Návrh bez názvu (8)
Nakonec dvě stejné poloviny přilepte k sobě, tady už lépe slepí tavná pistole. A máte hotovo.
Hotové hvězdy můžete zavěsit kamkoliv na okno, na strop, nebo je použít jako papírové nerozbitné ozdoby na stromeček, což ocení nejedna maminka malého zvědavého ničitele. :)

Návrh bez názvu (9)

 

Líbí se vám naše společné tvoření? Vyzkoušíte vytvořit 3D hvězdy? 

Budeme rádi, když se s námi podělíte o vaše výtvory na sítích pod #tvorimespostylkovem nebo nám je zašlete rovnou do zpráv! :)

 

Podzimní tvoření si pro Vás připravila @zase_Lucian.