Děkujeme, že podporujete malé tvůrce. Veškeré zakázkové postele přijímáme již na červenec - srpen/ patrovky a jiné náročnější postele již na léto: srpen - září/ nebo dle individuální domluvy.

#tvorimespostylkovem: K svátku babiček a děděčků...

Kdy je na čase vyměnit dětskou postýlu (8)

 

Pomalu ale jistě nám opět končí období věčného nahánění dětí po venku, a vystřídá ho to známé sychravé podzimní počasí. Možná už vymýšlíte čím doma zabavíte Vaše raubíře, když venku nebude zrovna svítit sluníčko. Přitom se podzim právě k všelijakému tvoření pomocí darů přírody vybízí.

 

Dneska vám ukážu, jak jednoduše můžete vyrobit s dětmi malé podzimní potěšení třeba pro babičku či dědečka. Víte, že dokonce na datum 1.10. spadá svátek všech dědečků a babiček? Tak je pojďme společně malinko potěšit.

Kdy je na čase vyměnit dětskou postýlu (3)Při podzimní procházce posbírejte pár spadaných listů a pak je alespoň na půl hodiny  nebo do druhého dne vložte do knihy trochu vylisovat.

 

Budete potřebovat:

potr

 

Mezitím si připravte (dle toho, co zrovna máte doma k dispozici) -  staré jednobarevné povlaky na polštářky, tričko, cokoliv na co můžete tisknout. Já měla doma zbytek látky, ze které jsem ušila dva takové malé sáčky. Můžete použít i staré prostěradlo nebo jakýkoliv libovolný textil.  Dále postačí jehla s nití - pokud patříte mezi zdatné švadlenky, můžete i použít šicí stroj. Tvar pytlíčků je zcela na Vás - radost udělají klasicky hranaté nebo třeba ve tvaru srdíček :-) 

hj

Následující postup je pak už na Vaší fantazii a je velmi jednoduchý. Zhotovené sáčky jsme s dětmi pomocí štětce a barev na textil (mohou být i temperky) libovolně natiskli vylisované lístečky. Potom, co necháte barvu na látce zaschnout je roztomilý dáreček od srdce na světě.

hbkj

                                                                 

Už víte, co si do pytlíku babi s dědou dají? Můžete jim ze zahrádky nasušit třeba jablíčkové křížaly nebo je společně použít při další procházce a sbírání zlatých kaštanů. 

Podzimní tvoření naše mrňata velmi bavilo, mě to uklizení rozcmrndaných barev už o něco míň... ale za ten výsledek a radost to stálo! 
Myslím, že prarodiče osobní výtvory od svých vnoučátek ocení nejvíce. 

Venku máme doznívající babí léto a někteří z nás si třeba užívají prodloužený víkend...ideální čas na tvoření, co myslíte? 

 Kdy je na čase vyměnit dětskou postýlu (7)

Jak se Vám naše společné podzimní tvoření líbí? Vyzkoušíte to? 

Budeme rádi, když se o Vaše výrobky s námi podělíte třeba na sítích pod #tvorimespostylkovem nebo nám je zašlete rovnou do zpráv! :)

 

Podzimní tvoření si pro Vás připravila @Zase_Lucian