Děkujeme, že podporujete malé tvůrce. Veškeré zakázkové postele přijímáme již na červenec - srpen/ patrovky a jiné náročnější postele již na léto: srpen - září/ nebo dle individuální domluvy.

Když nám děti povyrostou aneb studentské pokoje

Když nám děti povyrostou aneb studentské pokoje

 

Říká se, že až s dětmi člověk pozná, jak ten čas rychle letí. Souhlasíte? :-) My jednoznačně ano! Než se člověk naděje, už ta naše malinká miminka, které jsme si teprve „včera“ přivezli z porodnice, dělají první krůčky a vzápětí nastupují do první třídy. A v tu chvíli je nejvyšší čas pomalu přemýšlet, jak z dětského pokojíčku udělat studentský.

Přestože naše rodinné truhlářství dostalo název Postýlkov, šikovné ruce našich truhlářů zvládnout vyrobit i bytelné postele všech velikostí z masivu. A tak když už vašim dítkům začne být domečková postel nebo postel se zábranou malá, jsou tu studentské postele.

Upgrade dětského pokojíku na studentský bývá ale většinou mnohem rozsáhlejší a ve většině případů (ku spokojenosti rodičů i dětí) vyměnit jen pouhou postel nestačí.

 

Co by nemělo chybět ve studentském pokoji?

Správná postel

Slovní hříčku „vezmeme to od podlahy“ pro tentokrát změníme na „vezmeme to od postýlky“ :-) Misha, novinka v naší postýlkovské rodině. Praktická bočnice, která zabrání ošoupání zdi. Anebo také gaučík, který rozestelete, až se to bude hodit.

Máte-li v pokoji dost místa, zvolit můžete i větší velikost, než má klasické jednolůžko. Vyrobit umíme i postele o rozměru 140, 160, 180 cm, popřípadě jakýkoliv atypický rozměr… Přestože je na takové myšlenky už brzo, budete alespoň připraveni, až se vašim dítkům začnou zapalovat lýtka anebo je zláká kamarádovské přespávání. Právě pro tato nocování kámošů jsou jako dělané postele s výsuvným přídatným lůžkem. Stačí jenom připravit peřiny a máte připraveno :-)

 MISA - DUBEN

Prostorný psací stůl

Hned po posteli, kam každý večer složí vaši studenti hlavu, druhé nejdůležitější místo. Psací stůl by měl být prostorný, aby se na něj vešly všechny knížky, sešity, popřípadě notebook. Měl by mít dostatek přirozeného světla, umístěte ho proto v blízkosti okna. V zimních měsících se naopak bude hodit lampa s pořádným světlem, díky které nebude třeba mžourat na úkoly.

 

Úložný prostor

Vždycky se najde něco, co potřebujete někam odložit či schovat. Každý (centi)metr úložného místa se hodí. Vestavěné skříně až ke stropu, využité schůdky na maximum anebo postele se šuplaty jsou právě těmi schovkami, kam se vejde sezónní oblečení nebo sešity a učebnice z minulého roku. Praktickým pomocníkem může být taky kombinovaný úložný prostor 3v1 = s variantou šuplat a přistýlky, třeba pro nečekanou návštěvu. (Tato varianta oblíbená lze vyrobit pod jakoukoliv naší postel).

 3V1

Výmalba

Výmalba nebo tapety s dětským motivem, které u vašich skoro puberťáků už nezabodují musí ve většině případů pryč. Jakou barvu zvolit, aby byl pokoj stále místem na hraní a zašívání, ale také místo pro studium a odpočinek? Takovou, která se jim bude líbit!

Zapojte je do tvořícího procesu. Nechte je vybrat si oblíbený odstín nebo vzor výmalby i jednotlivého nábytku. Berte v potaz to, že usínat a trávit čas tam budou právě oni! :) 

Pokud si nevíte rady s kombinací barevných odstínů, inspirujte se barevnou škálou v samotném obchodě, kde si budete barvu nechávat míchat nebo společně projděte inspiraci třeba na oblíbeném Pinterestu , kde jsme Vám našli malou ukázku barevných kombinací. 

Důležité je, aby se Vaši dospívající cítili pohodlně, bezpečně a hlavně příjemně :) . 

 Downloads1

Zdroj Pinterest                                     (Vyberte tóny barev, které mají děti nejraději a zvolte podobně ladící barevnou kombinaci - ať už s plédy, výmalbou nebo jinou dekorací.) 

 

Dekorace

Bez nich by to nebylo ono!

Poličky na výstavu medailí, pohárů anebo fotek s kámoškami. Plakát oblíbené kapely, suvenýry z dovolené. Určitě v dětských pokojích už teď najdete poklady, které musí být v těch studentských s nimi. 

Pokud máte doma malého velkého šampióna, sportovce či jiných oblíbených specifických filmů a koníčků, můžeme jim společně vytvořit dekorace na míru. Siluety baletky, fotbalistů nebo věšáku se jménem či vlastním textem slazené do tónu Vašeho pokoje pro nás nejsou žádnou překážkou. 

 

Co podle Vás by dalšího nemělo ve studentských pokojících chybět?

Tvoříte ho jako překvapení nebo se na tvorbě podílíte společně?

 

Inspirujte nás nebo se s námi podělte o výsledek na našich sítích pod #pokojickyzpostylkova